FŐOLDAL

KAPCSOLAT

MÉDIAAJÁNLAT

REGISZTRÁCIÓ HÍRLEVÉL
PC-ÁRUHÁZ DRIVERS SZAMITOGEP Antivirus SZAKÜZLET

· Aktuális fórumok
·  Vinyó betűk.
·  FujitsuSiemens AMILO Li 1718 WiFi hiba
·  eladó notebook processzor
·  fujitsu siemens d1844 driver
·  Internet Explorer 9
·  Videóból képek
·  youtube mp3 converter
·  szám címe
·  windows 7 (x86) vagy (x64)
·  Vinyó gondok
·  SOS ! Laptop gond! Nézz be! <----
·  sokáig kikapcsolt telefon
·  DVMP Pro serial?
·  tv adás felvétele
·  BAJ VAN A GÉPEDDEL? SEGÍTÜNK!!!
·  Turbo Boost Driver - MINEK?
·  GPS
· Fórumok - Hardver - Laptop-TV összekötése svideon
vasskos - 2006-11-19 09:25:27 válasz erre
Van egy Gericom Ego laptopom, össze szeretném kötni a tv-vel. 7 tüskés s-video van rajta. A tévén meg csak rca és scart bemenet van. Vettem egy s-videoból rca-ba átalakítót. Összekötöttem: az svideo-átalakítót bedugtam a gépbe, abba bele az rca kabelt és azt meg bedugtam a tv sárga színű rcajába. A hangot meg úgy kötöttem össze, hogy bedugtam a fülhallgató kimenetbe egy kábelt, aminek az egyik felén fülhallgatós végződés van (nemtom mi a pontos neve), a másik vége meg fekete-piros rca, ezeket meg a fekete-piros bemenetbe dugtam a tvn. Átkapcsoltam AV-ra, de semmi, se kép, se hang. Mondjatok ötleteket, hogyan csináljam. (Próbáltam scart átalakítóval is, de úgy sem megy). Köszi!

Az én problémám szó szerint ugyanez, csak nekem egy IBM T21-el. Semmilyen módon nem tudtam képet varázsolni a TV-re. Fn+F7 bill. komb.-val adtam jelet a TV-nek de semmi, a beállításoknál kipipáltam a windows asztal kiterjesztése erre a monitorra opciót is, de semmi. Nem tudom miért nem működik. :(
Linux - 2006-11-18 22:54:13 válasz erre
nincs valami billentyűkombináció a laptopon, amivel lehet választani a kimenetet(DVI/D-Sub/sVideo)? FN+valami?
klisé - 2006-11-18 17:09:22 válasz erre
"fülhallgató kimenetbe egy kábelt, aminek az egyik felén fülhallgatós végződés van (nemtom mi a pontos neve)" - jack

Ha a tv-n van rca (gondolom előre kivezetve), meg scart (hátul, az antennabemenet mellett) csati is, akkor arra a tv-re egyszerre két eszközt is lehet csatlakoztatni.
Ilyenkor nem mindig elég csak AV-ra állítani a bemenetet, mert lehet, hogy az a másik AV bemenet lesz. Ha még egyszer megnyomod az AV gombot, akkor nem ugrik át AV2-re?
Vagy a tv menüjébe kellene megnézni, hátha ott be lehet állítani, hogy az AV-re kapcsoláskor melyik bemenet legyen aktív.
(Remélem érthető.)

Érthető :)
Van AV1, AV2, AV3 is. A menüben a speciális bállításoknál a bemenetnél be lehet állítani, hogy TV, AV1, AV2, AV3. Az a gáz, hogy bármire is állítom, ugyanúgy semmi nincsen. Amúgy a tv LG. A laptopon - bármit is állítok a tv-n - folyamatosan szürkén jelzi a tv ikont és azt írja alá, hogy nincs bekötve. Pedig mindent mindennel összedugtam már. Mit rontok el?
Mexy - 2006-11-18 16:33:47 válasz erre
Van egy Gericom Ego laptopom, össze szeretném kötni a tv-vel. 7 tüskés s-video van rajta. A tévén meg csak rca és scart bemenet van. Vettem egy s-videoból rca-ba átalakítót. Összekötöttem: az svideo-átalakítót bedugtam a gépbe, abba bele az rca kabelt és azt meg bedugtam a tv sárga színű rcajába. A hangot meg úgy kötöttem össze, hogy bedugtam a fülhallgató kimenetbe egy kábelt, aminek az egyik felén fülhallgatós végződés van (nemtom mi a pontos neve), a másik vége meg fekete-piros rca, ezeket meg a fekete-piros bemenetbe dugtam a tvn. Átkapcsoltam AV-ra, de semmi, se kép, se hang. Mondjatok ötleteket, hogyan csináljam. (Próbáltam scart átalakítóval is, de úgy sem megy). Köszi!

"fülhallgató kimenetbe egy kábelt, aminek az egyik felén fülhallgatós végződés van (nemtom mi a pontos neve)" - jack

Ha a tv-n van rca (gondolom előre kivezetve), meg scart (hátul, az antennabemenet mellett) csati is, akkor arra a tv-re egyszerre két eszközt is lehet csatlakoztatni.
Ilyenkor nem mindig elég csak AV-ra állítani a bemenetet, mert lehet, hogy az a másik AV bemenet lesz. Ha még egyszer megnyomod az AV gombot, akkor nem ugrik át AV2-re?
Vagy a tv menüjébe kellene megnézni, hátha ott be lehet állítani, hogy az AV-re kapcsoláskor melyik bemenet legyen aktív.
(Remélem érthető.)
klisé - 2006-11-18 16:24:10 válasz erre
Én a helyedben scart-tal csináltam volna, van olyna átalakító, ami scartból Svideo, RcaVideo, L/R Audio-t csinál, és Svideo kábellel is össze tudod így hozni... a másik, hogy ahogy te írtad, úgy is működnie kellene, a laptop ad jelet az Svideo-ra? átállítottad, hoyg lökje ki a képet arra a kimenetre?

Hogyan kell átállítani, hogy kilökje a képet? Ha úgy, hogy az asztalon jobb gomb, tulajdonságok, aztán ott az uccsó fülön speciális és ott kéne valahogy beállítani tv-re, akkor ott próbáltam, de nem ismeri fel, hogy tv-re van kötve és ezért nem tudok rákattintani.

Linux - 2006-11-18 14:32:09 válasz erre

Én a helyedben scart-tal csináltam volna, van olyna átalakító, ami scartból Svideo, RcaVideo, L/R Audio-t csinál, és Svideo kábellel is össze tudod így hozni... a másik, hogy ahogy te írtad, úgy is működnie kellene, a laptop ad jelet az Svideo-ra? átállítottad, hoyg lökje ki a képet arra a kimenetre?
klisé - 2006-11-18 13:57:18 válasz erre

theamd - 2006-06-19 13:58:20 válasz erre
Hi!
Gondolom a Scart van a forráson (pl video) és az Svideo csati meg a TV tunereden.
Ha ez így fekete-fehér képet add, azért van, mert a Video Scart-ja nem küld ki svideo jelet Scarton (nincs neki fenntertott hely lásd alábbi hozzászólásban scart bekötését).
Ha Svideo jelet akarsz rákötni, akkor a video/tv svideo csatiját kell használnod.
qxyjhw - 2006-06-19 09:17:35 válasz erre
sziasztok! bocs hogy ide írom, de nem tudjátok, hogy scart
átalakítóból kijövő svideo jel miért csak fekete-fehér?
Reccs - 2006-06-18 18:16:23 válasz erre
Előfordulhat, hogy ez az integrált vga kártya nem dual head-es (lévén hogy régi), azaz egyszerre vagy csak a monitoron van kép, vagy csak a tévén, a kettőn egyszerre nincs.
Ebben az esetben először rádugod a vga kártyára a tv-t, majd bekapcsolod a tv-t (szóismétlés, üssetek meg), és A/V csatornára kapcsolod. Most jöhet a laptop bekapcsolása. Remélem ezzel előrébb jutsz. Ha mégse, akkor meg zokni. :D

Én ezzel szívtam egy ideig. Aztán mondták, hogy a kettő egyszerre nem járja.

Következő 10
Lap: 1, 2 , 3
© szamitogep.hu