FŐOLDAL

KAPCSOLAT

MÉDIAAJÁNLAT

REGISZTRÁCIÓ HÍRLEVÉL
PC-ÁRUHÁZ DRIVERS SZAMITOGEP Antivirus SZAKÜZLET

· Aktuális fórumok
·  Vinyó betűk.
·  FujitsuSiemens AMILO Li 1718 WiFi hiba
·  eladó notebook processzor
·  fujitsu siemens d1844 driver
·  Internet Explorer 9
·  Videóból képek
·  youtube mp3 converter
·  szám címe
·  windows 7 (x86) vagy (x64)
·  Vinyó gondok
·  SOS ! Laptop gond! Nézz be! <----
·  sokáig kikapcsolt telefon
·  DVMP Pro serial?
·  tv adás felvétele
·  BAJ VAN A GÉPEDDEL? SEGÍTÜNK!!!
·  Turbo Boost Driver - MINEK?
·  GPS
· Fórumok - Windows - windows 7 (x86) vagy (x64)
kismalac - 2010-03-21 16:01:33 válasz erre
Én a jó múltkor egy kollégámnál a corel-t telepítettem, ősrégi gép, nem tudom milyen proci volt benne, csak azt tudom hogy 256 mega ram volt a gépben, mert a corel kiírta hogy nem megfelelő a hardver a gépen. A gépen ráadásúl xp ment. A telepítés több mint egy óráig tartott ( az én gépemem kb. 10 perc) , de a végén mégis elindult a corel, igaz rohadt sokáig töltögetett, de elindult. Tudom semmi köze a játékokhoz, de a corelnek elég volt 256 mega ram is :))
droland - 2010-03-21 14:30:19 válasz erre
Sorolj fel a pc-re kaptható talán több millió játék közül CSAK 1-et, mely 64bitesen van megírva és nem indul el 32biten, vagy nem indul el 64bites OS-en sem ha "csak" 3gb van a gépedben...
kanga - 2010-03-21 13:03:09 válasz erre
droland:
Nem az átlag felhasználóról, hanem a játékosokról beszéltem. A "játékos"-ként definiált felhasználó, nem átlag, mert ezen jelzővel azokat illetem, akik orrba-szájba játszanak a ma megjelenő játékokkal. Nekik egyre több RAM kell. Mert úgy írják meg a progikat, hogy kelljen. Ezért szükségük van a 64 bites oprendszerre.
Nem csak nekik, hanem ahogy említettem, a CAD, stb. programok használóinak is. Olyanoknak, akiknek szükséges a több RAM a program folyamatosabb futásához.
Ez pedig a (már a közelebbi) jövőben egyre inkább így lesz, szerintem.
qkac1 - 2010-03-21 12:46:01 válasz erre
droland, elgondolkodtál már azon, hogy egyszerre 2 db memória zabáló 32 bites alkalmazás fut egy 64 bites rendszeren? :)
tudom perverz szokás, de néha kódolok videót és nejem közben használja a photoshoppot (ja ez x64-es)
norbx - 2010-03-21 10:42:22 válasz erre
lol
droland - 2010-03-21 10:18:18 válasz erre
"pl. a Battlefield Bad Company 2 4GB RAM-mal jóval kevesebbet töltöget játék közben, ezáltal kevesebbet akad a játék"

Csusztatsz végig. A mondanivalóm nem az akart lenni, hogy ma egy gépen amiben 2 giga ram van minden akadás és probléma nélkül fenn áll, mert én is tudom, hogy az OS majd az utána következő szolgáltatások, állandó védelmi figyelő progik (antivir, tűzfal) és egyéb nyalánkságok betöltése 2 giga ramnál a memória felét elviszi. Tudom. Én azt mondtam, hogy a 32bites szoftverek 99%-a 2gb ramnál többet nem kér mert így lett megtervezve, tehát egy játék sem kér többet. Én most is azt mondom, hogy ma egy 32bites rendszer alá a 3gb ram KELL..

(többet nem hajlandó ugy sem kezelni, hiába pakolod alá a 4-et, feldughatod a maradék 1et a seggedbe, vagy gpt-vel berakod 1giga fix virtuális memóriának és akkor nem a vinyót kerregteti)

...mert ebből 1et elesz a rendszer a hülyeségeivel +a maradék 2 kellhet egyéb memzabáló játék miatt a hülye pistikének. Több VALSZEG nem kell a hülye pistikének (meg nekem sem, mert ezek közé tartozom), mert nem feltételnül valószínű, hogy BBC2 játék használata közben 16 megapixeles képeket konvertálok át PNG-ből jpg-be.

És még 1x mondom, nekem most itt ne jöjjön senki azzal, hogy áttervezi a budai hidet és most ezért pénzt kap, leszarom, átlag otthoni pistikéről és mari néniről beszélünk.
kanga - 2010-03-20 21:01:48 válasz erre
"43 bites oprendszerek"
Természetesen ez 32 bites akar lenni. :-D
Tonyk - 2010-03-20 21:01:40 válasz erre
43 bites oprendszerek

32
kanga - 2010-03-20 21:00:06 válasz erre
"A játékosoknak egyértelműen szüksége van ma már 4GB RAM-ra. Ez tény, tehát értelmetlen ezzel vitatkozni"

Akkor kezdjük. Programozás technika szempontból (TÉNY), hogy egy 32 bites alkalmazásnak KIOSZTHATÓ maximális memória mennyiség 2gb, azaz KETTŐ GIGABÁJT 64bites OS-en is. Ahhoz, hogy ez ne 2 legyen, hanem 3, ahhoz windows xp/vista/7-nél is a boot részbe be kell iktatni egy /3gb kapcsolót, hogy ne 2 hanem 3 gigabájt legyen kiosztható egy 32bites alkalmazásnak.

UI: Egy 64bites alkalmazás annyit foglal le magának, amennyi jól esik, de mutathatnál nekem pár olyan 64bites játékot, ami NEM INDUL EL 2gb memória mellett....

UI2: Tehát ez, hogy egy játéknak KELL a 4gb memória ez hazugság mert alapesetben ha vérpistike ül a gép előtt és hülye az egészhez FOS AZ AGYA, mert nem hallott ilyenről, hogy /3gb és ilyeneket beszél, hogy a játékosnak KELL a 4gb akkor gőze nincs arról, hogy ő hiába pakol 16gb ramot a gépbe ha éppen egy 32bites programot futtat és nem írta felül a /3gb-vel akkor a maximálisan kiosztott memória a program számára 2gb.

UI3: Nagyon kevés program van, melyek KIHASZNÁLJÁK a /3gb-t (azaz a 3gb kiosztható memóriát) ilyen pl. pár adobe termék, mint pl. video vágó progik...

Ez TÉNY!

Lehet, hogy logikailag emígy, meg logikailag amúgy van ez a dolog, de gyakorlatilag az a helyzet, hogy pl. a Battlefield Bad Company 2 4GB RAM-mal jóval kevesebbet töltöget játék közben, ezáltal kevesebbet akad a játék. Ez tény. Lehet, hogy szarul meg fosul van megírva a játék, de akkor is ez a helyzet és nem csak ennél a játéknál. Úgyhogy TÉNY az, hogy 4GB RAM-ra szüksége van a mai játékosoknak. Mert rákényszerítik. És ez a RAM igény, véleményem szerint, nőni fog, főleg, ha még olcsóbbak lesznek a RAM modulok. Úgyhogy kelleni fog a 64 bites oprendszer. Tök felesleges azon vitatkozni, hogy elméletileg ezért meg azért nem kell, mert gyakorlatilag kell(eni fog). Most még nincs olyan játék amelyik nem indul el 2GB memória mellett, de van amelyik bizony jelentősen többet töltöget ennyi memóriával, mint 4GB-tal. Véleményem szerint a 43 bites oprendszerek a határán állnak annak, hogy kezdetét vegye a kifutási szakaszuk.
norbx - 2010-03-20 16:45:58 válasz erre
pár felhasználói program kihasználja a 64 bitet, talán néhány játék is.
ha sok a ramod rakjál fel 64 bites oprendszert.

en is ezt mondom de latod hogy lelonek erte:)
Előző 10
Következő 10
Lap: 1 , 2 , 3, 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25
© szamitogep.hu