FŐOLDAL

KAPCSOLAT

MÉDIAAJÁNLAT

REGISZTRÁCIÓ HÍRLEVÉL
PC-ÁRUHÁZ DRIVERS SZAMITOGEP Antivirus SZAKÜZLET

· Aktuális fórumok
·  Vinyó betűk.
·  FujitsuSiemens AMILO Li 1718 WiFi hiba
·  eladó notebook processzor
·  fujitsu siemens d1844 driver
·  Internet Explorer 9
·  Videóból képek
·  youtube mp3 converter
·  szám címe
·  windows 7 (x86) vagy (x64)
·  Vinyó gondok
·  SOS ! Laptop gond! Nézz be! <----
·  sokáig kikapcsolt telefon
·  DVMP Pro serial?
·  tv adás felvétele
·  BAJ VAN A GÉPEDDEL? SEGÍTÜNK!!!
·  Turbo Boost Driver - MINEK?
·  GPS
· Fórumok - Windows - windows 7 (x86) vagy (x64)
veryfery - 2009-11-11 21:13:27 válasz erre
Csak ha találkozunk ne zsidózz le egyből a nagy orrom miatt :D

nem tudnám kihagyni :-)
veryfery - 2009-11-11 21:12:59 válasz erre
ha Pécs felé járnál :) Iszunk egyet meg szidjuk egymás oprendszerét :)

Ne már, akkor azért írtad, hogy ti is mentek Orfűre azon a hétvégén! Akkor ott tekertem egy héten át.
norbx - 2009-11-11 20:40:26 válasz erre
ha kiskunfelegyhaza fele jartok akkor sorozhetnenk 3 asban is:) bar nem nagyon iszom alkoholt de kivetelt tennek:D
xxxx - 2009-11-11 20:38:34 válasz erre
Csak ha találkozunk ne zsidózz le egyből a nagy orrom miatt :D
xxxx - 2009-11-11 20:37:10 válasz erre
Jól van 4x, te tudod mit csinálsz, okos és megalapozott érvek előtt mindig meg szoktam hajolni!
Ha majd Debrecenben jársz, vendégem vagy 2 kör sörre :-)

Köszi, a sört szeretem :) De sajnos ritkán járok arrafelé, az eddigi statisztikák alapján úgy 32 évente egyszer :) De a virágkarneválra lehet lemegyek jövőre. A meghívás meg fordítva is áll, ha Pécs felé járnál :) Iszunk egyet meg szidjuk egymás oprendszerét :)
veryfery - 2009-11-11 20:16:18 válasz erre
Jól van 4x, te tudod mit csinálsz, okos és megalapozott érvek előtt mindig meg szoktam hajolni!
Ha majd Debrecenben jársz, vendégem vagy 2 kör sörre :-)
xxxx - 2009-11-11 19:54:09 válasz erre
"Na mindegy, én ma szedtem le azt a 9in1 félét amiben a starter is benne van, valószínű egyik nap feldobom virtuális gépre. Ha esetleg van valami konkrét kérdésed róla mondjad és akkor megnézem majd azt is."

Köszi, különösebb kérdésem nincs, arra lennék kíváncsi, hogy napi használatra virtuális -virtualbox- gépben mennyivel jobb vagy rosszabb az XP-nél.
visormail - 2009-11-11 19:48:59 válasz erre
"xxxx mi a helyzet? Kipróbáltad már a startert?"

Nem, nincs még meg (az az igazság, hogy annyira nem is kerestem :))

Na mindegy, én ma szedtem le azt a 9in1 félét amiben a starter is benne van, valószínű egyik nap feldobom virtuális gépre. Ha esetleg van valami konkrét kérdésed róla mondjad és akkor megnézem majd azt is.
xxxx - 2009-11-11 19:11:53 válasz erre
Még hozzátenné maz előző szösszenethez, hogy az elmúlt 1-2 évben a RAM árak olyan padlón voltak, hogy vétek volt nem kihasználni. Nem egy kurva nagy extráról van szó, nekme pl szar vga-m van meg 160-as winyóm, a ram volt az egyetlen, amire utólag költöttem.
xxxx - 2009-11-11 19:09:26 válasz erre
Veryfery:

"hogy a haragos zsidó körbemetélt farkára lehet futtatni egyprocesszoros gépen négy gigabájtnyi programot egyszerre, hogy annak akármennyi értelme is legyen? ..."

Nagyon egyszerűen. Passziánszhoz nyilván nem kell :) Biztos láttad a mit pár oldalall előbb linkeltem képet, hogy 5G-ből majdnem az egész foglalt nálam munka közben (nem mindig, de sokszor, most pl csak 4GB foglalt).
Webes fejlesztés, fut egy rakat program amiket gyakorlatilag folyamatosan párhuzamosan használok. Többféle browser, text editor sok megnyitott fájllal, háttérben webszerver, 2 féle adatbázis szerver, openoffice több megnyitott doksival, táblázattal, több terminál stb, mindemellett a napi teendőkhöz szükséges egyéb dolgok (msn, skype, thunderbird, zenelejátszó, meg egyéb apróságok). Szintén a munkához kell 1 vagy 2 virtuális gép (bennük lebutított windowsXP, az egyik kapásból 2,5GB-ot eszik, néha ez is kevés, mert abban megy a photoshop, amiben sokszor elég nagy fájlokkal kell bajlódnom).

Mindezt egy egyprocis gépen, ami ugye szerencsére kettő proci (Core2) és szerencsére támogatja a HW virtualizációt (1 maggal halál lenne). Minden zökkenőmentesen és akadásmentesen megy, a csilivili és kényelmes 3D desktop felülettel együtt. És nem kell azon aggódni, hogy ha most kapok még egy akármilyen fájlt amit meg kell nyitnom, vagy el kell indítani még egy programot, akkor darálni kezd a gép.

32 biten 4-ből a kb 3,5GB látható rammal eléggé meg lennék lőve, úgy is lehetne dolgozni, csak azon kéne sakkozni, hogy mikor mi fusson meg mi ne, hogy elég ramot tudjak osztani pl a virtuális gépnek.

Részemről ez van, de lehetne mondani más példákat, csillió dolog van, ami miatt kellhet valakinek a sok ram (CAD, 3D, raw fotó feldolgozás stb). Nem arról van szó hogy kevesebb rammal nem lehet dolgozni, hanem arról, hogy több rammal adott esetben kényelmesebb és gyorsabb. A több ramhoz meg nem árt a 64bit.

A következő gépem minimum 4 magos lesz, minimum 8G rammal, meg külön ssd rendszervinyóval. Viszont pl vga-ból nincs nagy igényem, valami alap nvidia, vagy akár integrált intel is megteszi.
Előző 10
Következő 10
Lap: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12, 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25
© szamitogep.hu